Menü
Sepetiniz

Erdem Sepetçioğlu Siyah Sarımsak 65 gr. Armada Teknik Bobinaj

Erdem Sepetçioğlu Siyah Sarımsak 65 gr. Armada Teknik Bobinaj
Erdem Sepetçioğlu Siyah Sarımsak 65 gr. Armada Teknik Bobinaj
30,00TL
Vergiler Dahil: 30,00TL
  • Stoklamak: Stokta var
  • Modeli: erdemsepetcioglusiyahsarimsak01

Sarımsak ve Faydaları

Anavatanı Hindistan olarak bilinen sarımsak, yapılan arkeolojik kazılar ve kayıtlarda sarımsağın Sümerler’in tarafından kullanıldığı öğrenilmiştir. Eski Mısırlılar’ın da sarımsağı ilaç olarak kullandıkları ve gıda olarak tükettikleri bilinmektedir. Mısır’dan İsrail oğullarının Filistin’e getirdikleri ve oradan Anadolu ve İyonya’ya yayıldığı Haclı seferleri sırasında Fransa’ya götürüldüğü ve Avrupa’nın bu suretle sarımsağı kullanmaya başladıkları tarihi kayıtlarda bulunmaktadır. Sarmısak bugün dünyanın her tarafında yetiştirilmektedir. Boyu 70 cm bulmakta ve Temmuz ve ağustos aylarında çiçek açmaktadır.

Sarmısak A,B1 B2,PP ve C vitaminlerini içerir. Bileşiminde ALLİCİN ve DİALLYLDİSULFİD adlı iki aktif bulunur. Sarımsaktaki koku içeriğindeki kükürtten kaynaklanmaktadır. Yedikten sonra oluşan bu kökü kokunun giderilmesine, yenilen maydanoz ve kahve tanesi yardımcı olur.

Sarımsağın ihtiva ettiği yağ (Oleum allicine ) 1944 senesinde J. Cavallito ve J. Bailey adlı iki bilim adamı tarafından keşfedilmiştir. Bu iki bilim adamı elde ettikleri yağa Allicin (06 H 10 OS 2 ) adını vermişlerdir. Bu yağ öyle kıymetli bir devadır ki ,1 miligramı 15 OE penisilinin aktivitesine eşittir.

KASTAMONU SARIMSAĞI

-İçerdiği uçucu yağlar, etken maddeler, elementler ve mineraller açısından dünyanın en zengin sarımsağıdır. Topraktan çıktıktan sonra açık havada 8 ay boyunca tazeliğini koruyan tek sarımsak türüdür. Lezzeti ve kokusu ile diğer bölgelerin sarımsaklarından hemen ayırt edilebilir.

FAYDALARI:

1)Atardamar kireçlenmesine, Yara ve çibanların iyileştirilmesine, krampların tedavisine yardımcı olduğu bilinmektedir.

2)Akciğeri, karaciğeri, Safra kesesini ve kalbi korur ve kuvvetlendirir. Bağırsak kurtları ve diğer parazitlerin yok edilmesine yardımcı olur.

3)Mide ve bağırsakları dezenfekte ederek zararlı bakterilerin oluşmasını önler. İştah açıcı özelliği bulunmaktadır.

4)Bronşit ve nefes borusu rahatsızlıklarına iyi gelir, nezleye karşı koruyucudur.

5)Ateş ve tansiyonun düşmesine yardımcı olur. Oluşan bağırsak gazları ve bunlara bağlı rahatsızlıkları giderici özelliği bulunur.

6)Grip mikrobunu öldürerek vücudu bu hastalığa karşı bağışıklık kazandırır. İdrar yollarındaki taş oluşumunu önler, kalp adalelerini güçlendirir, kalbi besleyen kroner damarları genişletir. İdrar söktürücüdür.

7)Vücudu sivrisinek ve haşerelerden korur.

8)Safra salgısının salınımını arttırır.

9)Kabızlığı önler.

10)saç dökülmesini yavaşlatır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi