Menü
Sepetiniz

Duffmart Su Arıtma 10 inç Kireç Önleyici Reçine Filtresi Armada Teknik Bobinaj

Duffmart Su Arıtma 10 inç Kireç Önleyici Reçine Filtresi Armada Teknik Bobinaj
Duffmart Su Arıtma 10 inç Kireç Önleyici Reçine Filtresi Armada Teknik Bobinaj
1.107,37TL
Vergiler Dahil: 1.107,37TL
  • Stoklamak: Stokta var
  • Modeli: 8681966259705
Duffmart Su Arıtma 10 inç Kireç Önleyici Reçine Filtresi
Sert suların yol açtığı kireç ve korozyon problemlerini gidermede kullanılır. Eski borulardaki mevcut kireç birikintilerini, pas ve kireç tabakalarını kısmen de olsa yavaş yavaş çözer. Reçine içme suyu ve endüstriyel su tesisatlarınız için ekonomik ve güvenilir bir su şartlandırma sistemidir.  Yumuşatma reçineleri, rejenarant olarak kullandığı tuzdaki sodyum iyonuyla, suda bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonunu yer değiştirir. Böylece kireç yapan iyonlar alınmış olur. Reçine doyuma ulaşınca tuzla yıkanır ve tekrar kullanılır. Çeşitli kapasitelerdeki dağıtıcı filtre kapları aracılığıyla uygulama yapılır. Su sayacının olduğu hatta bağlanabilir.
Calgon ve benzeri kireç önleyici ürünlerin yerine kullanılabilecek etkili ve daha hesaplı bir kireç önleme filtresidir. Filtre kabı içerisinde bulunan reçine su içerisinde bulunan kireç yapıcı Ca ve Mg iyonlarının yüzeyler üzerinde tutunması ve birikmesini engeller. Reçine suyun içinde bulunan Ca ve Mg iyonlarını üzerinde tutar ve kireç hiçbir yüzeye tutunamaz ve kireçten kaynaklanan sorunlar önlenmiş olur. Bulaşık makinaların da deterjanla birlikte kullanılan diğer kireç önleyicileri kullanmaya gerek yoktur.
Filtre kabı içerisine etkin madde reçine doygunluğa ulaştığında tuz ile yıkanarak defalarca kullanılabilir. Kullanılan reçine hijyen ve sağlığa uygundur. İçme suyuna zararı yoktur.
Filtrelerimiz Amerikan gıda ve ilaç bakanlığı FDA onaylıdır  ve içme suyunda güvenle kullanılabilir.
Filtrelerimiz 52 derece su sıcaklığına kadar kullanılabilmekte ve düşük basınç kaybıyla yüksek akış sağlayabilmektedir.  
Kullanım Alanları:
Konutlarda
Otellerde
İş yerlerinde
Okullarda
Hastanelerde, içme suyu şartlandırılması amacıyla
Küçük ve orta ölçekli sanayi tesisleri için soğutma sistemlerinde
Basınçlı kazanlarda
Makine soğutma ekipmanlarında kullanılan suların kireçten arındırılması uygulamalarında büyük bir başarı ile kullanılmaktadır.
Su girişine, su sayacının yanına ya da çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinin tesisata bağlanmasından önce kullanabilirsiniz.
 
Kullanım Yöntemi:
Bu tip filtre kartuşları ev veya iş yerlerinde, 10" inç boyunda boş filtre kabı içine konularak filtre kabıyla birlikte tesisata takılıp kullanılır. Ev yada iş yerlerinde 1-2-3 vaya 4 filtreli su arıtma sistemi oluşturmak mümkündür. Filtre kapları, hemen hemen tüm su tesisatlarına ve sistemlerine takılabilir. Neredeyse hiçbir bakım gerektirmez. Filtre kabının içindeki reçine doygunluğa ulaşınca tuz ile yıkanarak defalarca kullanılabilir. Filtre kabının içindeki reçinenin doygunluk süresi, cihazın kurulmuş olduğu sistemdeki ham suyun kalitesine, sudaki ve prosesteki kirlilik yüküne, bu kirliliğin kompozisyonuna, arıtılan su veya sıvının miktarına göre sıklaşabilir veya seyrekleşebilir. Bu nedenle her proses için farklı doygunluk süreleri ve periyotları söz konusudur.
 
Genel Teknik Özellikleri :
Filtre Cinsi:Reçine Filtre Shell Kablı
Filtre Boyu:250 mm.
Filtre Çapı:68 mm.
Filtre Gövde Malzemesi: Polipropilen
Filtre Malzemesi:Reçine
Conta Malzemesi: NBR, Silikon, EPDM, Viton
Max. Çalışma Basıncı: 8 Bar
Max. Çalışma Sıcaklığı:52 Derece
Ortalama Ömrü: 5 - 7 Yıl
Bakımı:Reçine doyuma ulaşınca tuzla yıkanır ve tekrar - tekrar kullanılabilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi